#Makrokozmik #Zihin (#Evrensel Zihin)

2015-01-21 21:54:00

#Makrokozmik #Zihin (#Evrensel Zihin) 

“Eğer bir şeyin yanıtını arıyorsanız, sadece konsantre olun. Bir saniye içinde yanıtı bulacaksınız. Bu, Evrensel zihnin yasasıdır. 

Evrensel zihin, sizi beslemek için hep oradadır. 

Tam içinizde, çok zayıf, basit, kırıcı olmayan, kesinlikle anlaşılabilir, küçük bir ses vardır. Konuşur, ama yüksek sesle değil, çok yumuşak bir sesle konuşur”

–Yogi Bhajan 

Bilim adamları yüzyıllardır insan beyni üzerinde çalışmaktadırlar onlar beynin anatomisini çok iyi biliyorlar. Fakat beynimizde düşüncelerin geldiği yerin neresi olduğunu bulmakta başarısız oldular. 

Muhtemelen hiçbir zamanda başarılı olmayacaklar; çünkü düşünceler beynimiz sayesinde gelmektedir, fakat beynimizde üretilmezler.

Öyleyse gerçekten nereden geliyor bu düşünceler ?
Onlar her şeyin tezahür ettiği saf birleşik zihin alanından gelmektedir. 

Bazı insanlar bu alana "evrensel zihin" veya "kozmik zihin" derler bazıları da "Tanrı "veya "kaynak" enerji der . 

Temel olarak hepsi aynı şeydir. bu düşüncelerin kaynağı olan benim ve sizin kaynağınız olan ve bu dünyadaki herşeyin kaynağı olan birleşmiş alandır. Biz hepimiz bu alanın uzantılarıyız ve hepimiz bu alanla biriz.

Doğadaki tüm olaylar “ Evrensel Zihin” olarak adlandıracağımız bir alan içinde ortaya çıkarlar. Yani bütün formların kendisinden çıktığı ilk cevher, ilk töz her şeyin başlangıcı ve sonudur.

Evrensel Zihin ile iletişimin Nobel ödüllü Dr Luc Montagnier tarafından yapılan deneyle "teta frekansları" ile olduğu da ispatlandı.

Bu Üst bilince sonsuz zihin de denmektedir

Üst bilincin yapabilecekleri:

-Sadece tek bir üst bilinç vardır ve hepimizin bilinci (genel anlamda mind) ona bağlıdır.

- Evrensel zihin sonsuz zekaya sahip olduğundan sizin iyi karar vermenize yardım eder.İstediğiniz tüm cevaplara sahiptir.

- Keşiflerin kaynağıdır.Büyük mucitler üst bilinçten büyük fikirleri çekme/alma konusunda uzmandırlar.

-Hedeflerinize ulaşmanıza yardım eder.

-Mega kompütür gibi kendisine bağlı küçük bilgisayarların faaliyetlerini- bir orkestrayı yönetir gibi -uyum içinde tutar.

Hedefinizi bilinçaltına aktardığınızda üst bilinç buna uygun şekilde cevap vermeye başlayacaktır.Yaşamınıza doğru insanlar,fırsatlar girecektir ve gerekli ise sizi güçlendirecek dersler de sunulacaktır.

Bir kez üst bilincin nasıl iş gördüğünü doğru olarak anladığımızda başarının şansa bağlı olmadığını fark ederiz.

Bu itibarla, gerçeği sadece ve sadece Yaratıcı Güç’ün sahip olduğu mutlak şuur ve evrensel zihin bakış acısından görmeye çalışırsak, tüm zıtlıklar aşılır. Ruh-madde, atalet-hareket, iyi-kötü, dişi-erkek, güzel-çirkin, acı-sevinç gibi.

Son aşamada özneyle nesne, yani yaratan ile yaratılan arasında bütünsel bir ilişki mevcut.Bu da Yaratan’ın özelliği ve cömertliğindendir.

Kozmik evrendeki tüm oluşumların aslında tek bir kahramanı vardır.

O da Mutlak yaratıcı şuur ve evrensel zekâ sahibi olandır.
Alıntı

0
0
0
Yorum Yaz